SYSTEM HLS

HLS składa się z trzech modułów

HLS - 1

Nexus - System Magazynowy Apteki Szpitalnej służący do ewidencjonowania przychodów i rozchodów magazynów, pozwalający na automatyczne przyjmowanie zamówienia, automatyczne kodowanie opakowań leków indeksem własnym szpitala. Nexus to oprogramowanie dedykowane do prowadzenia Apteki Szpitalnej, dające możliwość pełnego nadzoru nad informacją o leku i artykułach medycznych w szpitalu.

Moduł Nexus umożliwia m. in.: Identyfikację artykułu poprzez zeskanowanie kodu 1D i 2D Jednoznaczną identyfikację użytkownika i przyznawanie dostępu zgodnie z uprawnieniami. Rejestrację czynności związanych z logistyką leków i art. medycznych w szpitalu, Obsługa magazynów wewnętrznych. Operacje na artykułach ponad gabarytowych Realizację zamówień z oddziałów szpitalnych w trybie ręcznym lub automatycznym. Spełnienie wymagań farmakopei XI w zakresie wytwarzania leków recepturowych i aptecznych. Spełnienie wymagań z zakresu raportowania do systemu ZSMOPL i KOWAL

HLS - 2

Prometeusz to System Apteczki Oddziałowej zainstalowany w Zautomatyzowanym Punkcie Dystrybucji Leków, który ma zastosowanie na oddziałach szpitalnych. Leki przechowywane w Punkcie Dystrybucji Leków poddawane są ścisłej kontroli rozchodów. Dodatkowo monitorowane są również parametry przechowywania (np. wilgotność, temperatura) w oparciu, o które tworzone są kompleksowe metryki leków. System nadzoruje sposób kompletacji leków na pacjenta, daty ważności leków, numery serii opakowań, indywidualne pojemniki lekowe oraz iniekcyjne, leki własne pacjenta oraz zestaw przeciwwstrząsow.

HLS - 1HLS - 2

Medtouch – System działający w oparciu o terminal danych, nadzorujący proces potwierdzania podania leków pacjentowi m. in. poprzez weryfikację personelu, pacjenta i leków. Informacje o potwierdzeniu podania są przetwarzane i wysłane do hurtowni danych w formacie XML, który stanowi dokument elektronicznej dokumentacji pacjenta (EDM).

HLS - 1HLS - 2